Zaprojektowana dla Ciebie

O platformie

Platforma EEE jest narzędziem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jej celem jest ułatwienie nawiązania kontaktu między osobami planującymi wymianę „kopciucha” w swoim domu lub częściową bądź kompleksową termomodernizację budynku, a ekspertami w dziedzinie efektywności energetycznej budynku. Eksperci mogą pomóc w podjęciu racjonalnej decyzji opartej na technicznych i ekonomicznych przesłankach.

Dla kogo przeznaczony jest Program Priorytetowy „Czyste Powietrze”?

Program przeznaczony jest dla właścicieli i współwłaścicieli jednorodzinnych domów mieszkalnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych posiadających wyodrębnioną księgę wieczystą.

Co zyskasz?

Osoby zainteresowane programem, które skorzystają z Platformy odwiedzi Ekspert EE, który przeprowadzi audyt energetyczny ich domów lub oceni istniejące instalacje, a następnie przedstawi zalecenia dotyczące możliwości modernizacji prowadzącej do zwiększonej efektywności energetycznej budynku.

Czym jest audyt energetyczny?

Audyt energetyczny stanowi ocenę obecnego stanu użytkowania energii w budynku oraz określa możliwości i nakłady finansowe pozwalające na jego poprawę. Audyt zawiera wytyczne wykonania termomodernizacji budynku, czyli takich ulepszeń, które umożliwią jego użytkowanie przy mniejszym zużyciu energii i tym samym przy mniejszych kosztach eksploatacyjnych głównie do celów ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Dlaczego potrzebuję audytu energetycznego?

Dzięki audytowi energetycznemu jako właściciel budynku uzyskasz pełną analizę energetyczno-ekonomiczną planowanych usprawnień wraz ze wskazaniem optymalnego zakresu prac modernizacyjnych. Audyt jest więc podstawą do podjęcia decyzji o realizacji przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną budynku.

Wyniki audytu można wykorzystać do ubiegania się o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” i innych funduszy publicznych na inwestycje energooszczędne. Pozyskanie tych środków zmniejszy koszt Twojej inwestycji mającej na celu zwiększenie efektywności energetycznej w Twoim domu, pomoże obniżyć rachunki za energię, uczynić Twój dom cieplejszym i bardziej ekologicznym.

Jakie są koszty?

Rejestracja i korzystanie z Platformy są bezpłatne. Koszt usług świadczonych przez Ekspertów EE ustalasz bezpośrednio z ekspertem.

W programie „Czyste Powietrze” możesz uzyskać refundację do 1200 zł poniesionych kosztów audytu.

Znajdź Eksperta Efektywności Energetycznej i sprawdź jak możesz zmodernizować swój dom aby poprawić jego efektywność energetyczną i jakie wsparcie finansowe możesz uzyskać na takie przedsięwzięcie.

Znajdź eksperta

Jak to działa?

1
Znajdź eksperta

Kliknij przycisk Znajdź Eksperta, aby znaleźć właściwego dla Ciebie Eksperta EE w najbliższej okolicy.

2
Umów spotkanie

Po wybraniu eksperta możesz umówić się na wykonanie audytu energetycznego lub konsultację z Ekspertem EE, wysyłając prośbę o kontakt na platformie. Ekspert EE odwiedzi Cię w domu i oceni jego aktualną efektywność energetyczną oraz przedstawi zalecenia dotyczące modernizacji domu.

3
Sprawdź efekt przeprowadzonej modernizacji

W trakcie ponownej wizyty Ekspert Efektywności Energetycznej oceni skuteczność przeprowadzonej modernizacji. Podpowie również jak należy postępować na co dzień by ograniczyć zużycie energii i bieżące koszty.